Guest

A quart of milk costs 73 cents. A case of 12 quarts costs $ 7.68. How much is saved per quart by buying the milk by the case?

A quart of milk costs 73 cents. A case of 12 quarts costs $
7.68. How much is saved per quart by buying the milk by the case?

Grade:12th pass

1 Answers

Pawan Prajapati
askIITians Faculty 60785 Points
one year ago
Our expert is working on this Class VII Maths answer. We will update the answer very soon.

Think You Can Provide A Better Answer ?

ASK QUESTION

Get your questions answered by the expert for free