Guest

Margaret can buy 4 jars of honey for 9 dollars and she sells 3 jars of honey for 15 dollars. How many jars of honey would she have to buy to make a profit of 132 dollars?

Margaret can buy 4 jars of honey for 9 dollars and she sells 3 jars of honey for 15 dollars. How many jars of honey would she have to buy to make a profit of 132 dollars?

Grade:12th pass

1 Answers

Pawan Prajapati
askIITians Faculty 60796 Points
2 months ago
Our expert is working on this Class VIII Maths answer. We will update the answer very soon.

Think You Can Provide A Better Answer ?

Provide a better Answer & Earn Cool Goodies See our forum point policy

ASK QUESTION

Get your questions answered by the expert for free