Guest

If one score oranges cost Rs. 45, how many oranges can be bought for Rs. 72? (1 score=20).

If one score oranges cost Rs. 45, how many oranges can be bought for Rs. 72? (1 score=20).

Grade:12th pass

1 Answers

Pawan Prajapati
askIITians Faculty 60796 Points
2 months ago
Our expert is working on this Class VI Science answer. We will update the answer very soon.

Think You Can Provide A Better Answer ?

Provide a better Answer & Earn Cool Goodies See our forum point policy

ASK QUESTION

Get your questions answered by the expert for free