Flag 10 grade maths> What is the cost of a packet of bread if ...
question mark

What is the cost of a packet of bread if 6 packets of bread and 3 packets of butter together cost Rs 90 and a packet of butter costs thrice that of a packet of bread?

Harshit Singh , 3 Years ago
Grade 12th pass
anser 0 Answers
star
LIVE ONLINE CLASSES

Prepraring for the competition made easy just by live online class.

tv

Full Live Access

material

Study Material

removal

Live Doubts Solving

assignment

Daily Class Assignments