Guest

A shopkeeper buys a packet of wafers at Rs. 64 per packet. He spends Rs. 4 on transport of 4 packets. At what price should he sell the packet to gain 16%?

A shopkeeper buys a packet of wafers at Rs. 64 per packet. He spends Rs. 4 on transport of 4 packets. At what price should he sell the packet to gain 16%?

Grade:12th pass

1 Answers

Pawan Prajapati
askIITians Faculty 60796 Points
3 months ago
Our expert is working on this Class X Maths answer. We will update the answer very soon.

Think You Can Provide A Better Answer ?

Provide a better Answer & Earn Cool Goodies See our forum point policy

ASK QUESTION

Get your questions answered by the expert for free